Aktuality

Belgická premiéra

Belgická premiéra

V belgickém Overpeltu proběhne 2. listopadu první krajský přebor "Raindropchess". Dešťovky se tak stávají zdravou konkurencí klasickým šachům. O průběhu tohoto mistrovství vás budeme na těchto stránkách informovat.

 

Twitter zprávy

[2] Unable to get latest tweets at this time.

Prodejny

III. mistrovství ČR v Dešťovkách

Napsal uživatel Administrator Pondělí, 24 Srpen 2015 11:35

» III. mistrovství ČR v Dešťovkách

PDFTiskEmail

 

III. Mistrovství České republiky v Raindropchess (Dešťovkách)

 

Součástí Czech Ope100 2129nu v Pardubicích je již nedílně i mistrovství České republiky v dešťovkách. Letos již potřetí a s úspěchem. Každý rok se ho účastní více a více nadšenců a nováčků, kteří si tuto hru chtějí vyzkoušet. Nutno říci, že kdo to zkusí už od toho neodejde. Jsou to šachy ve kterých může vyhrát každý s každým a to přitahuje jak mladé tak i starší. Nejmladšímu zájemci o dešťovky bylo v Pardubicích 5 let, nejstarší účastník Jiří Fryš čítá již 75 let a spolu s druhým nejstarším Karlem Glacnerem si náramně užívali.

Letošního mistrovství se zůčastnilo 42 hráčů ze 7 zemí. Největší počet hráčů byl české národnosti (21), druzí byli belgičané (10), ale přisli i slováci, rusové, němci, zastoupeno bylo i Polsko a Litva. Nejen počet účastníků, ale i kvalita každým rokem stoupá. Polovina hráčů mělo ELO nad 1700 bodů, tradičně se mistrovství zůčastnil i GM Petr Velička a letos poprvé i CM Milan Petras. Ten se na soutěž připravil už předem, nejprve s můzou Dešťovek paní Jiřinou Vávrovou a pak i během simultánky s GMRaindropchess Pavlem Englickým, který mu dal několik rad. Petr Velička si zopakoval loňský výkon a uhrál opět 5 bod100 2152ů ze 7, skončil celkově šestý. Na pátém místě se umístil Marcel Špaček ze Slovenska, čtvrtý byl Bram Veestraeten z Belgie. Třetí místo bylo pro Jana Rusnáka (5,5), druhý skončil Eric De Coninck (6 bodů). Také šest bodů ale lepší pomocné hodnocení měl CM Milan Petras, který tím získal krásnou trofej.

Eric De Coninck a Dominik Frýda získali první normu pro titul GMRaindropchess. Informace o tomto titulu si najdete na http://www.raindropchesscz.cz a celý výsledek na stránkách Czech Openu: http://www.czechopen.net/cz/vysledky-a-partie/v-raindropchess/