Aktuality

Belgická premiéra

Belgická premiéra

V belgickém Overpeltu proběhne 2. listopadu první krajský přebor "Raindropchess". Dešťovky se tak stávají zdravou konkurencí klasickým šachům. O průběhu tohoto mistrovství vás budeme na těchto stránkách informovat.

 

Twitter zprávy

[2] Unable to get latest tweets at this time.

Prodejny

Krok 6

Napsal uživatel Administrator Neděle, 25 Srpen 2013 19:29

» Krok 6

PDFTiskEmail

 

Krok 6

 

Šachových trenérů pro vyšší kroky moc není a už určitě ne pro Krok 6. To je hlavním důvodem proč je kniha určena jiné cílové skupině. Už to není příručka pro trenéra, stala se z ní učebnice pro každého.

Studovat učebnici šestého kroku spolu s příslušnou cvičebnicí má význam jen tehdy, pokud student prošel všemy pěti kroky, ovládá je, a úroveň jeho hry tomu odpovídá. Ti kteří prošli všemy kroky pod vedením dobrého trenéra jsou určitě ve výhodě. Obzvlášť pokud tento trenér věnoval patřičnou pozornost všem čtyřem součástí metody Kroků:

  • Lekce podle příručky
  • Úkoly z cvičebnice
  • Hodně hrát
  • prohovoření / analýzy sehraných partií
Supeň obtížnosti leží opět o krok výše. Řešení úloh jdou opět o tah hlouběji. Věnujeme velkou pozornost na strategii. Ukazuje se, že to je a bude vždy obtížná část pro každého, určitě co se úkolů v cvičebnici týče. Hodně kapitol se zabývá koncovkami. Jejich studiem si žáci správným způsobem zvýší hrací sílu. Taktikou se zabýváme pouze v jedné lekci.

 

 

 

Krok 6 ucebnice192 stránek s ilustracemi

Učebnice je napsaná pro samostudium. Samozřejmě mohou i trenéři používat tento materiál pro jejich tréninky.

Ve třetím vydání už nejsou uvedeny řešení úloh. Tím se uvolnilo 38 stránek. Každá kapitola je rozšířena o několik příkladů a tím zůstal počet stránek stejný. Navíc je přidaný úvod k šestému kroku: jedno doporučení jak studovat a tím zlepšit herní úroveň.

Obsah: Krok 6 obsahuje 14 lekcí:
1: Král ve středu
2: Volný pěšec
3: Strategie
4: Mobilita
5: Remíza
6: Zahájení
7: Taktika
8: Pěšcová koncovka
10: Útok na krále
11: Výhoda v koncovce
12: Střelci
13: Obrana
14: Věžcová koncovka

 

Krok 6

Cvičebnice je upravena na změněný koncept. Opakování látky (až na jedno) už zde nenajdete. První díl obsahuje cvičení 14 lekcí z učebnice.
Druhý díl obsahuje všehochuť úkolů a cvičení.
Celkem: 1285 úkolů

 

 

Úterý, 27 Srpen 2013 09:53